Etxajua lehertzen denetik bost festa egun

Garagarrilak 29, ostirala
21:00etan Pilota partiduek.  
1. partida: Euskadiko 22 urtez azpiko txapeldunak
2. partida: Ongai-Bergera / Titin III.a-Azanza

Garagarrilak 30, lanbata
12:00etan Etxajua eta festen hasiera Txorongo Txarangarekin.
13:00etatik 15:00etara Kuadrillen arteko kalderete txapelketia (UGAk antolatua).
17:00etan Haur kategoriako bizikleta lasterketa eta ginkana.
17:00etan Urdianingo I. Artisautza Azoka, plazan. (Akaberan produktu guztiak dituen saski baten zozketa). Euria eginez gero elizako aterpean eginen da.
20:15etik 22:00etara Dantzaldia Tximeleta taldiekin.
22:00etan Elkartasun herri afaia.
01:00etatik 4:00etara Dantzaldia Tximeleta taldiekin.

Garilak 1, domeka
10:30ean Ardo banaketa, San Pedroko hariztian.
12:30ean Meza nagusia, San Pedroko baselizan.
14:30ean Bazkaia, San Pedroko zelaietan.
17:00etan Zortzikoa.
19:00etan Salbea eta herrira itzulera.
20:00etatik 22:00etara Dantzaldia Oharkabe taldiekin.
22:00 Zezensuzkoa.
00:30etik 02:30era Dantzaldia Oharkabe taldiekin.

Garilak 2, astelehena. Jubilatuen eguna
10:00etan Gosaia alondeien, Tintiniturri elkartien eskutik.
12:00etan Meza.
12:30etik 14:00etara Dantzaldia Fidel Zelaiekin.
14:30ean Jubilatuen bazkaia, ondorien Fidel zelaiekin dantzaldia.
15:00etan “Gizonen bazkaia” Turrutxiki txarangak alaitua.
18:00etan Ganbara ikuskizuna, plazan.
19:30ean Etorkizuna dantza taldia, plazan.
20:00etatik 22:00etara Joselu Anaiak taldiekin musikia.
00:00etatik 03:00etara Joselu Anaiak taldiekin musikia.

Garilak 3, asteartia
10:00etan Gosaia alondeien, gizonek eskainia.
12:30ean Txamakos, plazan.
14:30ean “Emakumien bazkaia” Txorongo txarangak girotua.
17:30ean Kadete mailako bizikleta lasterketa.
20:00etatik 22:00etara Dantzaldia Ken Bat taldearekin.
22:00etan Zezensuzkoa.
00:30ean 03:30era Dantzaldia Ken Bat taldearekin.


Garilak 4, asteazkena
10:00etan Gosaia Aitziber elkartien eskutik.
11:00etan Bordetxe, plazan.
14:30ean Herri bazkaia.
17:30ean Etxez etxe Irunberriko txarangarekin.
16:00etatik 19:30era Ikuskizuna Joku Trena eta jolas parkea.
20:00etatik 22:00etara Dantzaldia Trikidantz taldiekin.
00:30etik 03:30era Dantzaldia Trikidantz taldiekin.  

Egunio, eguerdi eta iluntzien, ardua banatuko da alondeien.
Eguerditan auzuen lentzeria erakusketa.